• اخبار و اطلاعیه ها
  • روابط عمومی
1396/01/16
2017-04-05-05-34-40لیست خدمات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان شناسنامه نهایی خدمات
1395/10/27
2017-01-16-15-01-19پس از پيروزي انقلاب اسلامي و استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران و متعاقب آن شروع جنگ تحميلي، تمركز دولت بر بسيـاري از صنايع و فعـاليت هاي اقتصادي كشور امري...
1395/10/27
2017-01-16-15-01-14تاريخچه سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران در تيرماه سال 1354 و به منظور هدايت و انجام مجموعه اي از وظايف ،كه پيشتر توسط دستگاههاي مختلف...
1395/10/27
2017-01-16-15-01-10به­ منـظور تسهـيل و تسريع در انجـام وظايف قـانوني سـازمان سرمايه­گذاري در زمينه­هـاي تشويق و حمايت از سـرمايه­گذاري خارجي در كشور "مركز خدمات سرمايه گذاري...
1395/10/16
2017-01-05-08-44-36« فرآيند های مرتبط با ارباب رجوع سازمان امور اقتصادی و دارايي استان کرمان – معاونت هزينه و خزانه معين استان » رديف عنوان...


 

درخواست نماینده مردم کرمان از وزیر اقتصاد:

بورس پسته در كرمان راه اندازي شود


نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از روش ها براي تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي، بورس پسته است كه جنس اينگونه بورس از نوع تامين مالي است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، دکتر محمدرضا پورابراهيمي نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس روز پنجشنبه در نشست مشترك شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي و ستاد راهبردي اقتصاد مقاومتي با حضور وزير اقتصاد و دارايي افزود: راه اندازي بورس پسته در استان كرمان عقب مانده است و يك و نيم سال در اين زمينه پيگيري شده تا اين كار در استان كرمان نهايي شود.وي با اشاره به حجم ماليات استان كرمان گفت: اين امر باري را بر دوش مردم و كسبه و فعالان اقتصادي مي گذارد و بايد در اين زمينه پيگيري هاي لازم صورت گيرد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس نهم تصريح كرد: بزرگترين مشكل در اقتصاد كشور و استان كرمان، تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي است.

وي گفت: 80 درصد بنگاه هاي اقتصادي استان كرمان به دليل كسري نقدينگي و مسائل مالي دچار مشكل هستند و اين مشكل آنها به ساير حوزه ها نيز تسري يافته است.

پورابراهيمي اظهار كرد: ستاد سرمايه گذاري استان هاي كشور از نظر امكانات خود امكانات قابل توجهي دارند و استان كرمان در حوزه سخت افزاري و نرم افزاري نياز به كمك دارد.

وي گفت: متاسفانه تاكنون از اعتبارات ماده 180 حتي يك ريال به استان كرمان اختصاص نيافته است و بايد در اين حوزه پيگيري جدي انجام شود.

نماينده مردم سيرجان و بردسير در مجلس شوراي اسلامي نيز به كاهش روند اجراي فرايندهاي گمركي اشاره و بيان كرد: در حوزه واگذاري بنگاه ها نيز كار خوبي صورت گرفته است.

شهباز حسن پور افزود: براي بازار سرمايه و روش هاي جديد تامين مالي در استان ها توجه لازم صورت نگرفته زيرا 65 تا 70 درصد منابع در تهران است.

وي بر تفويض اختيارات به استان كرمان تاكيد كرد و گفت: بورس پسته و خشكبار و محصولات كشاورزي در استان كرمان ضروري است.

وي ادامه داد: پسته كاران اين استان سالانه 15 هزار ميليارد ريال ارز آوري دارند و اين امر بايد همواره مد نظر باشد.

حسن پور گفت: فرهنگ بيمه در استان كرمان رتبه برتر كشوري را به خود اختصاص داده است.

نماينده مردم رفسنجان و انار در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: نرخ بهره بانكي به گونه اي است كه در روند سرمايه گذاري اخلال ايجاد مي كند.

حسين آذين ادامه داد: فعاليت بانك ها در بسياري از موضوعات سود محور است و توليد محور نيست.

وي بيان كرد: مسائل موسسه اعتباري ثامن الحجج برطرف نشده است و به دستگاه قضايي واگذار شده و بايد براي رفع آن توجه ويژه شود.وي بر رفع مشكلات منطقه ويژه اقتصادي رفسنجان نيز تاكيد كرد.