تاریخ بروز رسانی:   
  • اخبار و اطلاعیه ها
  • روابط عمومی
1395/01/30
30-95وزيرامور  اقتصادی و دارایی  در کرمان: عصاره اقتصاد مقاومتي حمايت از توليد است/ وجود موسسات مالي غير مجاز مشكل جدي اقتصاد کشور وزير امور...
1395/01/30
30-1-95   درخواست نماینده مردم کرمان از وزیر اقتصاد: بورس پسته در كرمان راه اندازي شود نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از روش...
1395/01/26
26-1-95باحضور وزیرامور اقتصادی و دارایی در استان کرمان اولین کارخانه فولادسازی جنوبشرق کشور در این استان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی...
1395/01/24
24-1-95وزیرامور اقتصادی و دارایی  چهارشنبه به کرمان سفر می کند مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان از سفر دکتر طیب نیا وزیرامور اقتصاد و دارایی به...
1394/06/30
1394-06-30-07-59-49« برگزاری همایش روشنگری و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در اداره کل اموراقتصادی ودارایی استان کرمان » به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی ودارایی...


 

درخواست نماینده مردم کرمان از وزیر اقتصاد:

بورس پسته در كرمان راه اندازي شود


نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از روش ها براي تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي، بورس پسته است كه جنس اينگونه بورس از نوع تامين مالي است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، دکتر محمدرضا پورابراهيمي نماينده مردم كرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس روز پنجشنبه در نشست مشترك شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي و ستاد راهبردي اقتصاد مقاومتي با حضور وزير اقتصاد و دارايي افزود: راه اندازي بورس پسته در استان كرمان عقب مانده است و يك و نيم سال در اين زمينه پيگيري شده تا اين كار در استان كرمان نهايي شود.وي با اشاره به حجم ماليات استان كرمان گفت: اين امر باري را بر دوش مردم و كسبه و فعالان اقتصادي مي گذارد و بايد در اين زمينه پيگيري هاي لازم صورت گيرد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس نهم تصريح كرد: بزرگترين مشكل در اقتصاد كشور و استان كرمان، تامين مالي بنگاه هاي اقتصادي است.

وي گفت: 80 درصد بنگاه هاي اقتصادي استان كرمان به دليل كسري نقدينگي و مسائل مالي دچار مشكل هستند و اين مشكل آنها به ساير حوزه ها نيز تسري يافته است.

پورابراهيمي اظهار كرد: ستاد سرمايه گذاري استان هاي كشور از نظر امكانات خود امكانات قابل توجهي دارند و استان كرمان در حوزه سخت افزاري و نرم افزاري نياز به كمك دارد.

وي گفت: متاسفانه تاكنون از اعتبارات ماده 180 حتي يك ريال به استان كرمان اختصاص نيافته است و بايد در اين حوزه پيگيري جدي انجام شود.

نماينده مردم سيرجان و بردسير در مجلس شوراي اسلامي نيز به كاهش روند اجراي فرايندهاي گمركي اشاره و بيان كرد: در حوزه واگذاري بنگاه ها نيز كار خوبي صورت گرفته است.

شهباز حسن پور افزود: براي بازار سرمايه و روش هاي جديد تامين مالي در استان ها توجه لازم صورت نگرفته زيرا 65 تا 70 درصد منابع در تهران است.

وي بر تفويض اختيارات به استان كرمان تاكيد كرد و گفت: بورس پسته و خشكبار و محصولات كشاورزي در استان كرمان ضروري است.

وي ادامه داد: پسته كاران اين استان سالانه 15 هزار ميليارد ريال ارز آوري دارند و اين امر بايد همواره مد نظر باشد.

حسن پور گفت: فرهنگ بيمه در استان كرمان رتبه برتر كشوري را به خود اختصاص داده است.

نماينده مردم رفسنجان و انار در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: نرخ بهره بانكي به گونه اي است كه در روند سرمايه گذاري اخلال ايجاد مي كند.

حسين آذين ادامه داد: فعاليت بانك ها در بسياري از موضوعات سود محور است و توليد محور نيست.

وي بيان كرد: مسائل موسسه اعتباري ثامن الحجج برطرف نشده است و به دستگاه قضايي واگذار شده و بايد براي رفع آن توجه ويژه شود.وي بر رفع مشكلات منطقه ويژه اقتصادي رفسنجان نيز تاكيد كرد.