جستجو

لينك هاي مرتبط

  
نظر سنجي از ارباب رجوع

نظر شما درباره عملكرد اين سازمان چيست
 

تبلیغات سایت

سايت سرمايه گذاري خارجي
سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کرمان
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 17 خرداد 1394 ساعت 07:04

وضعیت منابع آب استان کرمان:


استان کرمان با وسعتی بالغ بر 180000 کیلومتر مربع به­عنوان پهناورترین استان در جنوب­شرق کشور قرار دارد. این استان با متوسط بارندگی سالیانه 129 میلی­متر، در زمره مناطق خشک کشور محسوب می­شود. کاهش نزولات جوی، تداوم خشکسالی، رشد جمعیت و افزایش سطح زیرکشت باغات باعث گردیده حجم ذخیره سفره­های آب زیرزمینی کاهش یابد و تداوم این روند موجب افت کمی و کیفی منابع آب و بحرانی شدن بسیاری از دشت­ها شده است. عدم­امکان تأمین آب شرب مطمئن، برداشت بی­رویه از منابع آب زیرزمینی، نشست زمین، عدم­امکان استفاده از ظرفیت معادن و امکانات بالقوه استان و ... از جمله اثرات ناشی از این بحران می باشد.

عملکرد طرح­های آبیاری تحت­فشار در سال 1392 (هکتار)

شرح

سطح درحال­اجرا*

سطح اجراشده**

کرمان

2624

1162

جنوب استان کرمان

1030

650

کل کشور

54482

46410

*پروژه­هایی که شروع شده ولی هنوز به اتمام نرسیده است.

** پروژه­های تمام­شده که به کشاورزان تحویل شده است.

بررسی وضعیت عملکرد طرح­های آبیاری تحت­فشار نشان می­دهد که میزان سطح درحال­اجرا در کرمان سهمی معادل 81/4% و در جنوب استان کرمان برابر با 89/1% از کشور را به خود اختصاص داده است.

بررسی میزان سطح اجراشده آبیاری تحت­فشار در کرمان و جنوب استان کرمان در مقایسه با کشور نشان می­دهد به­ترتیب سهمی معادل 50/2 و 40/1% را به خود اختصاص داده­اند.

 

عملکرد طرح­های توسعه سامانه­های نوین آبیاری در سال 1392 (هکتار)

شرح

اجرای سیستم­های آبیاری بارانی

اجرای سیستم­های آبیاری قطره­ای

احداث شبکه­های فرعی آبیاری و زهکشی

کرمان

150

1012

436

جنوب استان کرمان

60

590

229

کل کشور

23778

22632

35341

 

عملکرد طرح­های توسعه سامانه­های نوین آبیاری در سال 1392 نشان می­دهد که در بحث اجرای سیستم­های آبیاری بارانی، کرمان و جنوب استان کرمان به­ترتیب سهمی معادل 63/0% و 25/0% از کشور را به خود اختصاص داده­اند.

در بحث اجرای سیستم­های آبیاری قطره­ای، کرمان و جنوب استان کرمان به­ترتیب سهمی معادل 47/4% و 60/2% از کشور را به خود اختصاص داده­اند.

در قسمت احداث شبکه­های فرعی آبیاری و زهکشی، کرمان و جنوب استان کرمان به­ترتیب سهمی معادل 23/1% و 64/0% از کشور را به خود اختصاص داده­اند.

باتوجه به­ کمبود آب و چاه­های غیرمجاز فراوانی که در استان نسبت به سایر مناطق کشور وجود دارد، اجرای سیستم آبیاری قطره­ای در باغات الزامی است. بنابراین باید با تخصیص تسهیلات به مزارع و باغات در اجرای این نوع آبیاری کمک کرد.

عملکرد طرح­های کوچک توسعه منابع آب در سال 1392

شرح

تعداد طرح

حجم آب استحصالی (میلیون­مترمکعب)

اعتبار هزینه­شده (میلیون­ریال)

کرمان

72

64/0

9547

جنوب استان کرمان

59

35/0

5197

کل کشور

617

99/35

518298

 

بررسی وضعیت عملکرد طرح­های کوچک توسعه منابع آب در سال 1392 نشان می­دهد استان کرمان با داشتن 72 طرح که 669/11% از کل طرح­های فوق را در کشور تشکیل داده است، 778/1% از حجم آب استحصالی کشور و 84/1% از اعتبار هزینه­شده را در کشور به خود اختصاص داده است.

جنوب استان کرمان با داشتن 59 طرح که 56/9% از کل طرح­های فوق را در کشور تشکیل داده است، 97/0% از حجم آب استحصالی کشور و 002/1% از اعتبار هزینه­شده را در کشور به خود اختصاص داده است.

 

 

 

 

 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان:

حسابرسی و نظارت مالی بر بیش از 60 دستگاه اجرایی استان انجام شد

 

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به بروزرسانی آخرین قوانین و مقررات مالی در استان از حسابرسی و نظارت مالی بر بیش از 60 دستگاه اجرایی استان خبر داد.

 


 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، حمید شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان صبح امروز در جلسه ذیحسابان استان که با حضور هاشمی مدیر کل امور استان های وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد، گفت: نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات از طریق اجرای برنامه ها و ماموریت های محوله در سطح استان را پی گیری می کنیم.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه پهناور بودن استان و همچنین تشکیل ادارات کل در جنوب استان انجام تکالیف قانونی و اداری را با مشکل مواجه کرده است، افزود: ارائه خدمات در بحث اعمال نظارت مالی بر مخارج دستگاه ها از طریق انتصاب ذیحساب بدلیل کمبود نیرو مهمترین مشکل ما در اداره است.

شیخ اسدی تصریح کرد: محدودیت های جذب نیروی انسانی متخصص فشار مضاعفی را بر سایر همکاران با توجه به تعدد دستگاه های اجرایی در استان ایجاد نموده است.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از ذیحسابان عهده دار نظارت مالی بر چندین دستگاه است، گفت: ضرورت ایجاب می کند که در زمینه استخدام نیروی انسانی تدابیری اتخاذ شود و مشکل استان در بحث نظارت مالی مرتفع گردد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه اقدامات خوبی در جهت افزایش شفافیت و انضباط و سلامت اداری در واحدهای مختلف معاونت ها صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: با همه مشکلات موجود توسعه کمی و کیفی و ایجاد وحدت رویه ذیحسابان دستگاه های اجرایی از طریق تشکیل منظم جلسات ذیحسابی و کارگاه های آموزشی در استان با حضور پیشکسوتان و صاحبنظران این حوزه انجام شده است.

وی با اعلام اینکه حسابرسی بر بیش از 60 دستگاه اجرایی و موسسه دولتی و 70 شهرداری در استان انجام شده است، گفت: طراحی و تهیه نرم افزارهای مالی جهت استفاده کارشناسان مالی و بروز رسانی آخرین قوانین ومقررات مالی در وبلاگ و سایت نظارت مالی ااداره کل صورت گرفته است.

شیخ اسدی همچنین از کسب رتبه برتر اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در حوزه تهیه عملکرد بودجه و اقدامات انجام شده در اداره تلفیق حسابها خبر داد.

در این جلسه سید جواد هاشمی مدیر کل امور استان های وزارت اقتصاد و دارایی  نیز با بیان اینکه وزارت اقتصاد یک ابر وزارتخانه است که از چندین سازمان اقتصادی بزرگ در کشور تشکیل شده است که هر کدام ماموریت های کلان اقتصادی را عهده دار هستند از همدلی و وحدت رویه دستگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه در استان تشکر کرد.

 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 26 فروردین 1394 ساعت 05:03

تجليل از مقام والاي زن در اداره كل اموراقتصادي ودارايي

مراسم تجليل از مقام والاي زن دردفتر شيخ اسدي مديركل اموراقتصادي  ودارايي و باحضور ، معاونين ، روساي قسمتها و بانوان اداره كل برگزارگرديد . شيخ اسدي مديركل اموراقتصادي و دارايي ضمن خيرمقدم به حضار و تبريك ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ومادر اين روز را براي ملت بزرگ و فهيم ايران بسيار ارزشمند و فرصتي براي تقدير و تشكر از زحمات مادران و بانوان فداكار و زحمتكش جامعه دانست .شيخ اسدي خاطرنشان كرد اميد است سال 94 كه مزين و متبرك به نام حضرت فاطمه زهرا (س)مي باشد سالي سرشار از بركات و موفقيتها براي ايران اسلامي و به خصوص بانوان ايران زمين باشد .

در پايان اين مراسم با اهداء هدايايي به تعدادي از بانوان شاغل اداره كل از زحمات ايشان در جامعه و خانواده تقدير بعمل آمد .


 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 26 فروردین 1394 ساعت 04:55

دیدار مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با مدیرکل صدا و سیمای استان کرمان

در تاریخ 24/1/94 شیخ اسدی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی به اتفاق سلطانی معاون  نظارت مالی، شمس پور رئیس روابط عمومی و یزدانی رئیس حراست به دیدار صادقی جهانی مدیرکل صداوسیمای استان رفتند در این دیدار شیخ اسدی ضمن تبریک سال نو ورود ایشان را به استان کرمان خیرمقدم گفت و خاطرنشان کرد صداو سیما رسالتی بزرگ بر دوش داردکه امیدوارم با حضور شما شاهد رشد هر چه بیشتر این سازمان در استان با شیم در ادامه صادقی مدیرکل صداو سیما ضمن تشکر از حضور شیخ اسدی و همراهان در صداو سیمای استان گفت: امیدوارم بتوانیم با تلاش مضاعف در معرفی استان ، موقعیت ها و توانایی های استان موفق باشیم. شیخ اسدی در ادامه این گفتگو خاطرنشان کرد : صداوسیما با انعکاس و معرفی پتانسیل های شهر و کشور می تواند بازوی توانمند دولت در تحقق اهداف اقتصادی باشد. در پایان این دیدار صادقی مدیرکل صداوسیمای استان خواستار بیشترشدن جلسات گفتگوو هم اندیشی با مدیرکل امور اقتصادی و دیگر همکاران مالی و اقتصادی ایشان در اداره کل شد.

 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 28 اسفند 1393 ساعت 06:38

بازدید استاندار از خزانه معین استان کرمان

در آخرین روزهای پایانی سال استاندار از خزانه معین استان کرمان بازدید کرد

با توجه به روزهای پایان سال استاندار از خزانه معین استان کرمان بازدید و از نزدیک در جریان پرداخت های پایان سال دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن بازدید از خزانه معین استان کرمان، وضعیت اعتبارات و پرداخت های دستگاه های اجرایی استان در روزهای پایانی سال را بررسی کرد.

در این بازدید که ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان نیز حضور داشتند، استاندار ضمن تقدیر از عملکرد آنها در سال 93، گفت: در سال آینده رشد 3 درصدی در اقتصاد کشور و استان پیش بینی می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود در سال 95 نیز تمام درآمد های نفتی به فعالیت های عمرانی در کشور اختصاص یابد و مابقی هزینه ها از محل درآمدهای مالیاتی تامین شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد ذیحسابان در دستگاه های اجرایی با بیان اینکه در این بخش با کمبود نیرو مواجه هستیم، گفت: با توجه به کمبود ذیحساب نیروهای ما هر کدام امورات مالی چندین دستگاه را با هم انجام می دهند که کاری طاقت فرسا است.

وی همچنین وضعیت اعتبارات استان در روز های پایانی سال را برای استاندار و معاونین ایشان تشریح کرد.

 
خبر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 16 بهمن 1393 ساعت 06:52

جلسه هم اندیشی " اقتصاد مقاومتی در حوزه پولی و بانکی " در کرمان برگزار می شود


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان از برگزاری جلسه هم اندیشی با عنوان" اقتصاد مقاومتی در حوزه پولی و بانکی " در کرمان خبر داد.                                                                                                                                به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، حمید شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به اینکه در راستای پیشبرد مسائل اقتصادی استان جلسات هم اندیشی با حضور مدیران اقتصادی استان برگزار  می شود، گفت: دراین جلسات مدیران دستگاههای اقتصادی استان ومدیران عامل بانکهاوموسسات مالی واعتباری استان حضور دارند.                                                                                                                                            وی با بیان اینکه سومین جلسه هم اندیشی با عنوان " اقتصاد مقاومتی درحوزه پولی و بانکی " با حضور دکتر پورابراهیمی نائب رئیس کمیسیون ویژه افزود: دستور کار این جلسه اقتصاد مقاومتی و بررسی چگونگی وصول مطالبات معوق بانک ها در استان است.                                                                                                                                             شیخ اسدی با اشاره به اینکه این جلسه روز شنبه مورخ 18 بهمن ساعت 10 صبح به میزبانی بانک ملی کرمان برگزارمی شود، خاطر نشان کرد: در این جلسه مدیریت بانک ملی استان گزارشی از عملکرد این بانک را ارائه می کند.

 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 19 بهمن 1393 ساعت 07:37

ذیحساب جدید اداره کل انتقال خون استان کرمان معرفی شد


طی مراسمی با حضور مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان ، ذیحساب جدید اداره کل انتقال خون استان کرمان معرفی شد به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، حمید شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در جلسه معارفه ذیحساب جدید اداره کل انتقال خون استان کرمان، گفت: ذیحسابان بازوی توانمند مدیران در دستگاه های اجرایی هستند وی با بیان اینکه ذی حساب    یک مشاور قوی برای ارتقاء سیستم در هر دستگاه است، خاطر نشان کرد: نظارت بر وصول و ايصال درآمد و مطالبات دستگاه اجرائي مربوط و نيز مالياتهاي تكليفي و ساير كسور قانوني از وظایف ذیحساب است      شیخ اسدی با اشاره به اینکه تغییر ذیحساب در دستگاه ها به دلیل حساسیت های وزارتخانه است و به     طور معمولی اتفاق می افتد، گفت: این  حساسیت ها هر سال بیشتر شده و آن هم به دلیل نظارت بیشتر و حساس تر در حوزه مالی است  وی با بیان اینکه هر هفته جلسات و کارگاه های آموزشی ویژه ذیحسابان در استان تشکیل می شود، افزود: در این کارگاه ها ضمن بررسی مشکلات پیش رو درئ دستگاه ها، توصیه های لازم برای نظارت دقیق در حوزه مالی داده می شود در این جلسه دکتر محمدرضا مهدیزاده مدیر کل انتقال خون استان کرمان نیزبا ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل، گفت: با توجه به تامین فرآورده های خونی و اهداء آن به بیماران نیازمند وظیفه خطیری بر عهده این اداره است وی با اشاره به اینکه بسیاری از بودجه این اداره صرف خرید لوازم مصرفی می شود، افزود : اگر وسایل اولیه خونگیری نباشد عملا خونی هم اهدا نشده و بیماران نیازمند دچار مشکل می شوند در این جلسه آمنه شجاعی بعنوان ذیحساب جدید اداره کل انتقال خون استان کرمان معرفی و از زحمات جاودان ذیحساب سابق تقدیر شد.

 
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

کمیته اجرایی استقرار حسابداری بخش عمومی در استان تشکیل شد


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان از تشکیل کمیته اجرایی استقرار حسابداری بخش عمومی در استان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان، حمید شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان با بیان اینکه ماده 217قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اصلاح نظام مالی ومحاسباتی دولت است، گفت: هدف از اجرای این قانون اصلاح نظام مالی کشور به منظور پاسخگویی به نیاز های اقتصاد مالی و شفافیت مالی می باشد.وی با تاکید بر ضرورت عملیاتی نمودن نظام جدید مالی، افزود: عملیاتی نمودن ان در راستای اجرای بند 19 سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز است.   شیخ اسدی با اشاره به اینکه تغییرات مهم و اساسی باید در نظام مالی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: برای تحقق این اقدامات همکاری و همراهی همه مدیران،ذیحسابان و مجموعه مالی و حسابداری کلیه دستگاه های اجرایی استان لازم وضروری است.                                                                                           وی تصریح کرد: برای وحدت رویه در اجرای نظام حسابداری بخش عمومی شایسته است کلیه دستگاه های اجرایی استان کرمان که از بودجه کل کشور استفاده می کنند در خصوص راهنمایی و مشاوره برای اجرای این نظام مالی با اداره کلامور اقتصادی و دارایی استان همکاری و هماهنگی لازم را انجام دهند.مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اعلام اینکه به همین منظورکمیته اجرایی استقرار حسابداری بخش عمومی در استان تشکیل شده است، گفت:نسخه نهایی این نظام مالی به انضمام استاندارد های حسابداری بخش عمومی باآخرین اصلاحات در وبلاگ گروه نظارت مالی خزانه معین استان کرمان به نشانی  gnezarat.blogfa.com

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 25

سایتهای مهم

 خدمات الکترونیکی


سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

آب و هوای استان کرمان

پرداخت الکترونیکی قبوض

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

رزرو اینترنتی هتل

وضعیت راههای کشور

خرید و فروش اینترنتی خودرو

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

رهگیری مرسولات پستی


نظرسنجی

نظر شما درباره این وب سایت چیست؟
 

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
سه شنبه
1395
مهر
6
 

ساعت جهانی

Kerman